Staff Directory

Department Name First Name Last Name Profession Email Phone
Summit 911 Center Jen Barchers 911 Dispatcher (970) 668-8600
Summit 911 Center David Benson 911 Dispatcher I (970) 668-8600
Summit 911 Center Michael Berry Director [email protected] (970) 668-8600
Summit 911 Center Eric Betts 911 Dispatcher I (970) 668-8600
Summit 911 Center Kieran Brodarick 911 Dispatcher II [email protected] (970) 668-8600
Summit 911 Center Todd Camper 911 Dispatcher II [email protected] (970) 668-8600
Summit 911 Center Kandance Cornelsen Communications Supervisor [email protected] (970) 668-8600
Summit 911 Center Chris Cuculis 911 Dispatcher (970) 668-8600
Summit 911 Center Trina Dummer Deputy Director [email protected] (970) 418-0061
Summit 911 Center Jeff Fitch Communications Supervisor [email protected] (970) 668-8600
Summit 911 Center Ben Fletcher 911 Dispatcher I (970) 668-8600
Summit 911 Center Tara Gregoire 911 Dispatcher II (970) 668-8600
Summit 911 Center Lisa Hans 911 Dispatcher II [email protected] (970) 668-8600
Summit 911 Center Leah Irizarry 911 Dispatcher II [email protected] (970) 668-8600
Summit 911 Center Sarah Johnson 911 Dispatcher II [email protected] (970) 668-8600
Summit 911 Center Theresa Johnson CBI Coordinator [email protected] (970) 668-4259
Summit 911 Center Jen Kruse 911 Dispatcher (970) 668-8600
Summit 911 Center Julie Lawless Administrative Assistant [email protected] (970) 668-4223
Summit 911 Center Ann Marmon Communications Supervisor [email protected] (970) 668-8600
Summit 911 Center Inger McDonald 911 Dispatcher II [email protected] (970) 668-8600
Summit 911 Center Sarah Mumford 911 Dispatcher II [email protected] (970) 668-8600
Summit 911 Center Kristen Palmer 911 Dispatcher II [email protected] (970) 668-8600
Summit 911 Center Abby Shotts 911 Dispatcher I (970) 668-8600
Summit 911 Center Miranda Simmons 911 Dispatcher I (970) 668-8600
Summit 911 Center Kali Spicola 911 Dispatcher I (970) 668-8600
Summit 911 Center Riley Traun 911 Dispatcher I (970) 668-8600
Animal Control & Shelter Catherine Adair Animal Control Officer [email protected] (970) 668-4263
Animal Control & Shelter Megan Barnett Animal Control Officer [email protected] (970) 668-4194
Animal Control & Shelter Luis Blancoguerra Shelter Technician [email protected] (970) 668-4024
Animal Control & Shelter Donna Corcel Admin Support/Humane Educator [email protected] (970) 668-3230
Animal Control & Shelter Lesley Hall Director, Animal Control [email protected] (970) 668-4191
Animal Control & Shelter Bernadette Kromholz Administrative Support 1 [email protected] (970) 668-3230
Animal Control & Shelter Meg Leroux Shelter Operations Manager [email protected] (970) 668-4196
Animal Control & Shelter Jesslyn McGill Animal Control Supervisor [email protected] (970) 668-4192
Animal Control & Shelter Ivona Nelson Animal Control Officer [email protected] (970) 668-4189
Animal Control & Shelter Victoria Nestor Shelter Technician [email protected] (970) 668-4190
Animal Control & Shelter Lauryn Pfiffner Shelter Technician [email protected] (970) 668-4025
Animal Control & Shelter Lisa Spaulding Volunteer Coordinator [email protected] (970) 668-4193
Assessor Lisa Eurich County Assessor [email protected] (970) 453-3480
Building Inspection General Info [email protected] (970) 668-3170
Building Inspection Stephen Bergman Combination Inspector [email protected] (970) 668-4129
Building Inspection Sarah Connelly Plan Review Supervisor [email protected] (970) 668-4091
Building Inspection Bill Egbert Combination Inspector [email protected] (970) 668-4080
Building Inspection Steven Kunz Field Inspector Supervisor [email protected] (970) 668-4090
Building Inspection Claire Marshall Plans Examiner [email protected] (970) 668-4089
Building Inspection Dorothy Martinez Permit Technician [email protected] (970) 668-4086
Building Inspection John May Combination Inspector/Plans Examiner [email protected] (970) 668-4085
Building Inspection Katie Mooney Admin Support II- Building [email protected] (970) 668-4188
Building Inspection Glen Morgan Chief Building Official [email protected] (970) 668-4066
Building Inspection Bob Salazar Combination Inspector [email protected] (970) 668-4084
Building Inspection Julia Strzeszkowski Admin Support II- Building [email protected] (970) 668-4093
Building Inspection Dan Yorek Combination Inspector [email protected] (970) 668-4082
Board of County Commissioners Eric Mamula County Commissioner [email protected] (970) 453-3411
Board of County Commissioners Tamara Pogue Commissioner [email protected] (970) 453-3412
Board of County Commissioners Nina Waters County Commissioner [email protected] (970) 453-3413
Clerk & Recorder Marriage Licensing Clerk & Recorder Marriage Licensing [email protected] (970) 453-3475
Clerk & Recorder Elections & Voter Services Clerk & Recorder Summit County Elections Desk [email protected] (970) 453-3479
Clerk & Recorder Liquor Licensing Clerk & Recorder Liquor Licensing [email protected] (970) 453-3472
Clerk & Recorder Recording Staff Clerk & Recorder Summit County Recording Desk [email protected] (970) 453-3475
Clerk & Recorder Taryn Power Clerk & Recorder [email protected] (970) 453-3471
Community & Senior Center Roger Abdella Care Navigation Coordinator [email protected] (970) 668-2943
Community & Senior Center Sara R Lopez Events & Program Coordinator/ Hablo EspaƱol [email protected] (970) 668-2941
Community & Senior Center Lizzie Meyer Senior Services Program Coordinator [email protected] (970) 668-2942
Community & Senior Center Eric Sheill Chef & Kitchen Manager [email protected] (970) 668-2950
Community & Senior Center Lorie Williams Manager [email protected] (970) 668-2945
Community Development Don Bantam Housing Project Manager [email protected] (970) 668-4182
Community Development Stephen Bergman Combination Inspector [email protected] (970) 668-4129
Community Development Margaret Citak Admin Support II - Planning Specialist [email protected] (970) 668-4083
Community Development Sarah Connelly Plan Review Supervisor [email protected] (970) 668-4083
Community Development Simon Corson Senior Planner [email protected] (970) 668-4083
Community Development Bill Egbert Combination Inspector [email protected] (970) 668-4083
Community Development Suzanne Flachier Code Enforcement Officer [email protected] (970) 668-4083
Community Development Jessica Forsyth Senior Resource Specialist [email protected] (970) 668-4083
Community Development Lili Girodie Planner I [email protected] (970) 668-4083
Community Development Steve Greer Community Development Director [email protected] (970) 668-4083
Community Development Nathan Guild Seasonal Trails Technician [email protected] (970) 668-4083
Community Development Lindsay Hirsh Senior Planner [email protected] (970) 668-4083
Community Development Brandon Howes Housing Planner II [email protected] (970) 668-4083
Community Development Beth Huron Administrative Assistant - Extension/OS&T Specialist [email protected] (970) 668-4083
Community Development Kimberly Jackson Admin Support II-Environmental Health [email protected] (970) 668-4083
Community Development Katherine King Open Space and Trails Director [email protected] (970) 668-4083
Community Development Kathie Kralik 4-H Coordinator [email protected] (970) 668-4083
Community Development Brad Kremske Seasonal Resource Specialist [email protected] (970) 668-4083
Community Development Steven Kunz Field Inspector Supervisor [email protected] (970) 668-4083
Community Development Susan Lee Planning Director [email protected] (970) 668-4083
Community Development Lina Lesmes Housing Project Manager [email protected] (970) 668-4083
Community Development Claire Marshall Plans Examiner [email protected] (970) 668-4083
Community Development Dorothy Martinez Permit Technician [email protected] (970) 668-4083
Community Development John May Combination Inspector/Plans Examiner [email protected] (970) 668-4083
Community Development Jordan Mead Resource Specialist [email protected] (970) 668-4083
Community Development Allison Mitchell Resource Specialist [email protected] (970) 668-4083
Community Development Paul Molnar Seasonal Trails Technician [email protected] (970) 668-4083
Community Development Katie Mooney Admin Support II- Building Specialist [email protected] (970) 668-4083
Community Development Suzanne Pugsley Planner II [email protected] (970) 668-4083
Community Development Bob Salazar Combination Inspector [email protected] (970) 668-4083
Community Development Dan Schroder CSU Extension Agent [email protected] (970) 668-4083
Community Development Laura Sirotkin Admin Support II-Housing Specialist [email protected] (970) 668-4083
Community Development Julia Strzeszkowski Admin Support II- Building Specialist [email protected] (970) 668-4083
Community Development Brandi Timm STR Program Coordinator [email protected] (970) 668-4083
Community Development Janet Trahan Administrative Manager [email protected] (970) 668-4083
Community Development Jen Uhler Planning Technician (STR) [email protected] (970) 668-4083
Community Development Hans Vandervlught Seasonal Trails Technician [email protected] (970) 668-4083
Community Development Travis Williams Housing Program Coordinator [email protected] (970) 668-4083
Coroner David Bittner Deputy Coroner (388) 5__-____
Coroner Jackqulyn Brooks Deputy Coroner (970) 668-2964
Coroner Jim Cox Deputy Coroner (970) 668-2964
Coroner Amber Flenniken County Coroner [email protected] (970) 668-2964
Coroner Wendy Kipple Chief Deputy Coroner [email protected] (970) 668-2964
CSU Extension Beth Huron Administrative Assistant - CSU Ext/Open Space & Trails [email protected] (970) 668-3595
CSU Extension Dan Schroder County Extension Agent/Director [email protected] (970) 668-3595
Emergency Management Brian Bovaird Director of Emergency Management [email protected] (970) 668-2980
Emergency Management Ben Pleimann Logistics Section Chief [email protected] (970) 668-2980
Engineering Robert Jacobs County Engineer [email protected] (970) 668-4212
Engineering Dalton Mundhenk Engineering Tech I (970) 668-4240
Engineering Saul Saenz Engineer I [email protected] (970) 668-4208
Engineering Kari Trimble Admin Assistant [email protected] (970) 668-3590
Environmental Health Seth Danner Senior Environmental Health Specialist [email protected] (970) 668-4075
Environmental Health Dan Hendershott Environmental Health Manager [email protected] (970) 668-4073
Environmental Health Kim Jackson Admin Support II [email protected] (970) 668-4070
Environmental Health Maya Kulick Sr. Environmental Health Specialist [email protected] (970) 668-4072
Environmental Health Katie Margeson Environmental Health Specialist [email protected] (970) 668-4076
Environmental Health Rene Ovalle Environmental Health Specialist (970) 668-4071
Facilities Maintenance Department Wayne Byrne Director [email protected] (970) 668-4230
Facilities Maintenance Department Kim Weiers Administrative Assistant [email protected] (970) 668-4229
Finance Trevor DeBee General Accountant [email protected] (970) 453-3439
Finance Holly Hudson Payroll Coordinator [email protected] (970) 453-3433
Finance Khoo-Wagner Gloria Accountant (AR, GB) [email protected] (970) 453-3432
Finance David Reynolds Finance Director [email protected] (970) 453-3434
Finance Kyle Snyder Assistant Finance Director [email protected] (970) 453-3437
Finance Jeremy Voge General Ledger/ AP/ AR Sr. Accountant [email protected] (970) 453-3431
Finance Jackie Wentworth Accountant (AP) [email protected] (970) 453-3439
Housing Department Housing General Info [email protected] (970) 668-4210
Housing Department Wintergreen Information Corum Real Estate [email protected] (970) 368-6390
Housing Department Don Bantam Housing Project Manager [email protected] (970) 668-4182
Housing Department Brandon Howes Housing Planner II [email protected]
Housing Department Lina Lesmes Housing Project Manager [email protected] (970) 668-4183
Housing Department Travis Williams Housing Program Specialist [email protected] (970) 668-4187
Housing Department Laura Sirotkin Admin Support II [email protected] (970) 668-4243
Housing Department Paul Geiger Housing Project Manager (970) 668-4224
Combined Housing Authority Sarah Butler Housing Program Specialist [email protected] (970) 668-4174
Combined Housing Authority James Kennelly Housing Program Specialist [email protected] (970) 668-4176
Combined Housing Authority Vickie Lewis Assistant Executive Director [email protected] (970) 668-4173
Combined Housing Authority Jesse Shoemaker Housing Program Specialist [email protected] (970) 668-4175
Combined Housing Authority Danielle Solmon Housing Program Specialist [email protected] (970) 668-4178
Human Resources Amanda Barrett HR Technician [email protected] (970) 453-3454
Human Resources Kelly Berry HR Generalist [email protected] (970) 453-3405
Human Resources Annika Ledbetter HR Generalist [email protected] (970) 453-3517
Human Resources Stefanie Miranda Deputy HR Director [email protected] (970) 668-4170
Human Resource Linda Peavey HR Director [email protected] (970) 453-3459
Human Resources Danielle Pena HR Technician [email protected]
Human Services Ivana Barrio Economic Security Programs Supervisor [email protected] (970) 668-9722
Human Services Lora Behm Economic Security Benefits Case Manager [email protected] (970) 668-9173
Human Services Nora Blackmon HCPF Specialist [email protected] (970) 668-9708
Human Services Marisol Gonzales Child Support Case Specialist [email protected] (970) 668-9704
Human Services Melissa Jackson Case Worker (970) 453-4116
Human Services Becca Largent Case Worker [email protected] (970) 668-3171
Human Services Julia Lizardo Child and Adult Services Case Aide [email protected] (970) 668-9169
Human Services Daniella Lugo Child & Adult Services Manager [email protected] (970) 668-9166
Human Services Inmer Martinez Benefits Case Manager [email protected] (970) 688-9737
Human Services Oyuki Munoz Economic Security Benefits Case Manager [email protected] (970) 668-9176
Human Services Eliana Peterson Agreda Benefits Case Manager [email protected] (970) 668-9176
Human Services Deb Price Accounting and Administrative Coordinator [email protected] (970) 668-9164
Human Services Mary-Clare Schulte Administrative assistant [email protected] (970) 668-9165 .ext 7134089909
Human Services Sarai Sotelo Economic Security Benefits Case Manager [email protected] (970) 668-9163
Human Services Joanne Sprouse Director [email protected] (970) 668-9174
Human Services Shelbie Sundeen Child Support Services Administrator [email protected] (970) 668-9170
Human Services Irena Tudor Economic Security Benefits Case Managers [email protected] (970) 668-9172
Human Services Janet Wolfson Economic Security Department Manager [email protected] (970) 668-9716
Information Systems Neal Stolz Interim IS Director [email protected] (970) 453-3423
Geographic Information Systems GIS MAPS [email protected]
Landfill / Recycling Aaron Byrne Solid Waste Director [email protected] (970) 668-4295
Landfill / Recycling Chris Ertola Operations Manager (970) 668-4294
Landfill / Recycling Nobu Ishizuki SCRAP Foreman (970) 668-4296
Landfill / Recycling Bill Schenk Assistant Director [email protected] (970) 668-4293 .ext 16
Landfill / Recycling Scott Swedberg Administrative Manager [email protected] (970) 668-4292
Library Lucinda Burns Library Technician [email protected] (970) 668-4285
Library Christina Chambers North Branch - Library Tech [email protected] (970) 668-4284
Library Allison Corbett Library Technician (970) 668-4132
Library Morgan Courtney Library Tech
Library Bingham Fields Main Library - Library Tech [email protected] (970) 668-4134
Library Carolina Graycheck Library Technician (970) 453-3551
Library Jim Harmeyer Main Library - Admin Support II [email protected] (970) 668-4135
Library Sarah Hulsey Assistant Director [email protected] (970) 668-4130
Library Rebecca Kane Library Collections Manager [email protected] (970) 668-4131
Library Katie Koop North Branch - Branch Managers [email protected] (970) 668-4281
Library Ashley Lincoln Branch Manager [email protected] (970) 668-4138
Library Amy Marias Library Tech [email protected] (970) 668-4136
Library Megan Quirk South Branch - Branch Managers [email protected] (970) 453-3543
Library Stephanie Ralph Library Director [email protected] (970) 668-4282
Library Sharon Roybal Library Tech
Library Shayne Taylor South Branch - Library Tech [email protected] (970) 453-3546
Library Jane Van Baren South Branch - Library Tech [email protected] (970) 453-3548
Library Luke Vidic South Branch – Library Tech [email protected] (970) 453-3550
Manager's Office Andy Atencio Assistant County Manager [email protected] (970) 453-3426
Manager's Office Lori Dwyer Administrative Assistant [email protected] (970) 453-3403
Manager's Office Scott Hoffman Assistant County Manager [email protected] (970) 453-3426
Manager's Office Caitlin Johnson Executive Administrative Manager [email protected] (970) 453-3414
Manager's Office Millicent Marter Administrative Assistant [email protected] (970) 453-3429
Manager's Office Patrick McNamara Administrative Assistant [email protected] (970) 453-3424
Manager's Office Dave Rossi County Manager [email protected] (970) 453-3428
Manager's Office Jenny Wood Assistant County Manager [email protected] (970) 453-3447
Motor Vehicle Motor Vehicle All Staff Motor Vehicle Division [email protected] (970) 668-5623
Open Space & Trails Jessica Forsyth Senior Resource Specialist [email protected] (970) 668-4061
Open Space & Trails Beth Huron Admin Support II - Extension/OS&T Specialist [email protected] (970) 668-3595
Open Space & Trails Katherine King Open Space and Trails Director [email protected] (970) 668-4067
Open Space & Trails Brad Kremske Seasonal Resource Specialist [email protected] (970) 668-4180
Open Space & Trails Jordan Mead Resource Specialist [email protected] (970) 668-4065
Open Space & Trails Allison Morton Resource Specialist [email protected] (970) 668-4213
Planning Department Taj Grier STR Planning Technician [email protected] (970) 668-4209
Planning Department Planning General Info Summit County Commons [email protected] (970) 668-4200
  Planning Department Margaret Citak Admin Support II - Planning Specialist [email protected] (970) 668-4083
Planning Department Simon Corson Senior Planner [email protected] (970) 668-4204
Planning Department Suzanne Flachier Code Enforcement Officer [email protected] (970) 668-4211
Planning Department Lili Girodie Planner I [email protected] (970) 668-4068
Planning Department Susan Lee Planning Director [email protected] (970) 453-4181
Planning Department Suzanne Pugsley Planner II [email protected] (970) 668-4184
Planning Department Brandi Timm STR Program Coordinator [email protected] (970) 668-4185
Planning Department Jen Uhler Planner I [email protected] (970) 668-4139
Policy & Communications Shannon Brown Grant Program Administrator [email protected] (970) 453-3452
Policy & Communications Allison Hiltz Grants Director [email protected] (970) 453-3453
Policy & Communications Monk Eric Contract Administrator
Policy & Communications David Rossi Interim County Manager [email protected] (970) 453-3428
Policy & Communications Sarah Wilkinson Interim Director of Policy & Communications [email protected] (970) 453-3409
Public Health Erin Garcia WIC Educator [email protected] (970) 668-9701
Public Health Lauren Gilbert RN Public Health Nurse Manager [email protected] (970) 668-9715
Public Health Fiona Hahn Registered Nurse [email protected] (970) 668-3505
Public Health Justin Harrow Harm Reduction Support Specialist
Public Health Whitney Horner, MS, RD, IBCLC WIC Director [email protected] (970) 668-9199
Public Health Silvia Jeffers Admin Support II [email protected] (970) 668-9160
Public Health Annie McClure RN Public Health Nurse [email protected] (970) 668-9709
Public Health Mercedes Medo Care Coordinator (970) 668-9707
Public Health Stephanie Munchoff RN Nurse Manager
Public Health Amanda Phillips Administrative Support II [email protected] (970) 668-9714
Public Health Sheri Rochford Finance & Administrative Manager [email protected] (970) 668-9161
Public Health Amy Wineland Director [email protected] (970) 668-9195
Public Works Dan Gietzen Capital Projects Manager [email protected] (970) 668-4289
Public Works Brent Spahn Public Works Division Director
Public Works Dale Stein P.E. Capital Projects Manager [email protected] (970) 668-4198
Public Works Kim Weiers Administrative Assistant
Road & Bridge Department James Benkelman Asset Technician [email protected] (970) 668-4087
Road & Bridge Department Tibor Horvath Construction Inspector [email protected] (970) 668-4199
Road & Bridge Department Robert Jacobs Road & Bridge Director/County Engineer [email protected] (970) 668-4212
Road & Bridge Department Dan Manguso Operations Manager [email protected] (970) 668-4227
Sheriff's Office Luis Chavez FTO Tech [email protected] (970) 423-8977
Sheriff's Office Christine Duplan Executive Assistant [email protected] (970) 423-8901
Sheriff's Office Jaime FitzSimons Sheriff [email protected] (970) 423-8934
Sheriff's Office Teri Furll Administrative Manager [email protected] (970) 423-8924
Sheriff's Office Daric Gutzwiller SMART Program Lieutenant [email protected] (970) 423-8940
Sheriff's Office Lesley Hall Director, Animal Control [email protected] (970) 668-4191
Sheriff's Office Peter Haynes Undersheriff [email protected] (970) 423-8908
Sheriff's Office Emmanuel Mendoza Administrative Coordinator, Detentions Division [email protected] (970) 423-8910
Sheriff's Office Jerredd Redman FTO Tech [email protected] (970) 423-8977
Sheriff's Office Jake Straw Commander, Detentions Division [email protected] (970) 423-8964
Sheriff's Office Scott Wagner Commander, Operations Division [email protected] (970) 423-8913
Sheriff's Office Tom Whelan Commander, Operations Division [email protected] (970) 423-8913
Sheriff's Office Mary White Records Supervisor [email protected] (970) 423-8962
Sheriff's Office Ken Wu Civil Deputy [email protected] (970) 423-8955
Snake River Wastewater Plant Josh Johnson Utility Director [email protected] (970) 668-4266
Snake River Wastewater Plant Kirsten Norman Account Manager [email protected] (668) 427-0___
Summit Seniors Norb Chehak Treasurer
Summit Seniors Nina Holmquist Secretary
Summit Seniors Julie Jones
Summit Seniors Phil Mervis Vice President
Summit Seniors Mickie Parsons President
Summit Seniors Marc Schlesinger Past President
Summit Seniors Laurel Wilkerson
Summit Stage/Transit Kihm Beyer Bus Operator (388) 1__-____
Summit Stage/Transit Melissa Decker Transit Supervisor [email protected] (970) 668-4164
Summit Stage/Transit Ann Findley Planner [email protected] (970) 668-2960
Summit Stage/Transit Daniel Grunes Bus Operator (389) 0__-____
Summit Stage/Transit Jon Hans Paratransit Coordinator Paratransit Coordinator (970) 389-1041
Summit Stage/Transit Manuel Hernandez Maintenance Foreman [email protected] (970) 668-4164
Summit Stage/Transit Kathy Hull Road Supervisor [email protected] (970) 668-4164
Summit Stage/Transit Chris Lubbers Transit Director [email protected] (970) 668-4161
Summit Stage/Transit Andrew Marshall Road Supervisor [email protected] (970) 668-4164
Summit Stage/Transit Donald Overbeek Dispatcher [email protected] (970) 668-4164
Summit Stage/Transit Peter Owens Dispatcher [email protected] (970) 668-4164
Summit Stage/Transit Vivian Pershing Administrative Assistant [email protected] (970) 668-4163
Summit Stage/Transit Alex Soto Operations Manager [email protected] (970) 668-4162
Summit Stage/Transit Jason Williams Road Supervisor [email protected] (970) 668-4164
Summit Stage/Transit Jakhongir Yuldashev Dispatcher [email protected] (970) 668-4164
Summit Stage/Transit George Zachos Transit Supervisor [email protected] (970) 668-4164
Sustainability Department Ashley Brubaker Sustainability Coordinator (970) 453-3408
Treasurer / Public Trustee  Shirley Calderon Admin Support [email protected] (970) 453-3446
Treasurer / Public Trustee  Matt Crandall Deputy Treasurer and Public Trustee Account Manager [email protected] (970) 453-3441
Treasurer / Public Trustee  Patrick Hurley Admin Support [email protected] (970) 543-3444
Treasurer / Public Trustee  Kathleen Neel Treasurer [email protected] (970) 453-3443
Treasurer / Public Trustee  Sandra Scheffler Admin Support [email protected] (970) 453-3448
Weed Control Ryan Cook Weed Control Manager [email protected] (970) 668-4218
Youth & Family Zuleyma Arias Mountain Mentors Program Coordinator [email protected] (970) 668-4037
Youth & Family Nicole Batway Peer Mentoring Specialist [email protected] (970) 668-4034
Youth & Family Jefri Dzib Administrative Assistant [email protected] (918) 3__-____
Youth & Family Aaron Matheson Mountain Mentors Program Coordinator [email protected] (970) 409-8700
Youth & Family Melody Parker Mentoring Programs Supervisor [email protected] (970) 668-4122 .ext 9704457704
Youth & Family Becky Peltier Health Prevention and Promotion Specialist [email protected] (970) 668-9184
Youth & Family Yessenia Vinueza CTC Supervisor [email protected] (970) 668-4035
Mountain Mentors Zuleyma Arias Mountain Mentors Bilingual Coordinator [email protected] (970) 668-4037 .ext 9704854376
Mountain Mentors Melody Parker Mentoring Programs Supervisor (970) 668-4122 .ext 9704457704
Child Care Licensing Laura Cronin Child Care Licensing Specialist [email protected] (970) 668-9186
Strengthening Families Outreach Cary Brown Strengthening Families Outreach Coordinator [email protected] (970) 668-9181
Strengthening Families Outreach Cary Brown Strengthening Families Outreach Coordinator [email protected] (970) 668-9181
Strengthening Families Outreach Tim Bender Strengthening Families Outreach Coordinator [email protected] (970) 668-9187
Teen Center Melody Parker Mentoring Programs Supervisor [email protected] (970) 668-4122 .ext 9704457704
Coroner Maggie Cox Deputy Coroner (970) 668-2964
Summit Seniors Chuck Drake
Engineering/ Road & Bridge Department Alice Gustafson Project Engineer [email protected] (970) 668-4203